پیش بارگذاری
تلفن تماس: 93 41 139 0912
ایمیل: info@samaparts.com

5 نکته مهم در نگهداری تیغه های برف پاک کن

5 نکته مهم در نگهداری تیغه های برف پاک کن - بازرگانی ساما - برف پاک کن ساما

برای داشتن یک رانندگی ایمن، این نکته بسیار مهم است که در همه شرایط آب و هوایی بتوانید دید خوب و واضحی داشته باشید. برف پاک کن خودرو یکی از تجهیزات بسیار مفید، مهم و ارزان قیمت می باشد که به طرز شگفت انگیزی در تمیز نگه داشتن شیشه جلو و دید شما کمک می کند. این ابزار ساده امکان این را فراهم می کند که حتی در هنگام بارندگی یا بارش شدید برف با ایمنی کامل رانندگی کنید، اما زمانی که به درستی کار کنند! بهترین راه برای اطمینان از عملکرد صحیح آن نگهداری و توجه به آن در طول سال به خصوص در ماه های زمستان است. در اینجا چند نکته و راهنمایی ساده وجود دارد که می توانید برای اطمینان از سالم بودن برف پاک کن های خودرو خود پیش از آنکه نیاز به تعویض آنها باشد، بدانید.

همیشه خودروی خود را همیشه در سایه پارک کنید.

شاید این امکان واقعا همیشه برای شما وجود نداشته باشد، اما توصیه ما به شما این است که تا جایی که ممکن است اتومبیل خود را در سایه پارک کنید. چون این کار به سلامت همه قطعات اتومبیل شما کمک خواهد کرد، از جمله تیغه های برف پاک کن. چون وقتی قسمت لاستیکی برف پاک کن در مقابل نور خورشید و گرما قرار می گیرد، خشک و شکننده می شود و در واقع خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و دیگر نمی تواند به خوبی شیشه اتومبیل شما را تمیز نماید.

هیچ وقت شیشه های یخ زده اتومبیل را با برف پاک کن تمیز نکنید.

در فصل زمستان که روی شیشه جلو یخ زده است، اگر با کمک تیغه برف پاک کن بخواهید یخ را پاک کنید، یخ به قسمت لاستیکی برف پاک کن آسیب رسانده و سبب ترکیدگی و پارگی آن خواهد شد. در نتیجه دیگر تیغه ها قادر به پاک کردن شیشه ها نخواهند بود.

تیغه های برف پاک کن را هر چند وقت یکبار تمیز نمایید.

همانطور که برای نگهداری هر چیزی نیاز به پاکیزگی و تمیز کردن آن است، تیغ های برف پاک کن اتومبیل نیز از این قاعده مستثنا نیستند. قسمت لاستیکی برف پاک کن چون با آلودگی های مختلف از جمله گرد و خاک سر و کار دارد، اگر آنها را به موقع تمیز نکنید همین آلودگی ها به تیغ ها چسبیده و باعث آسیب رسیدن و خراب شدن آنها می شود. پس به وسیله یک مایع شوینده و پارچه ای تمیز، آن ها را بشویید تا هم به عمر مفید آنها افزوده و هم از خش شدن شیشه اتومبیل تان جلوگیری کرده باشید.

5 نکته مهم در نگهداری تیغه های برف پاک کن - بازرگانی ساما - برف پاک کن ساما

تیغه های برف پاک کن را در زمان بارش برف بلند کنید

در روزهای برفی وقتی که خودروی شما گرم است و روی شیشه آن برف می بارد، کم کم برف ها آب می شوند و در اثر سرد شدن اتومبیل و برودت هوا تبدیل به یخ می گردند.

در این حالت تیغه های برف پاک کن که لاستیکی هستند نیز همراه با آب یخ می زنند و زمانی که شما می‌خواهید مجدداً از برف پاک کن استفاده کنید تیغه های لاستیکی یخ زده بر اثر حرکت برف پاک کن آسیب دیده و کنده خواهد شد و دیگر شیشه را بخوبی تمیز نمی کند.

پس با همین کار بسیار ساده یعنی بالا دادن تیغه های برف پاک کن هنگام بارش برف و برودت هوا از تعویض آنها و پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

از برف پاک کن برای پاک کردن شیشه خشک آن استفاده نکنید.

بعضی ها برای پاک کردن گرد و غبار و ذراتی که بر روی شیشه قرار گرفته است، از برف پاک کن استفاده می کنند. این کار کاملا نادرست است. زیرا صدای قیژ قیژی که بر روی شیشه ایجاد می شود، خود نشانگر آن است که قسمت لاستیکی برف پاکن در حال فرسایش و ساییده شدن است.

علاوه بر آن که بر اثر خشک بودن و تماس آن با شیشه، ایجاد خراش در روی شیشه خواهد کرد. برف پاک کن ها فقط برای زمانی طراحی شده اند که بر روی شیشه برف و باران باریده و خیس باشد. پس حتی الامکان برای پاک کردن آن ابتدا روی شیشه آب اسپری کنید و بعد اقدام به استفاده از تیغه برف پاک کن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

یا

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید